Nový semester s Univerzitnou knižnicou

Počas letných mesiacov sme usilovne pracovali, aby sme pre Vás mohli v novom akademickom roku pripraviť hneď niekoľko noviniek.

Prvou je opätovné sprístupnenie veľmi populárnej plnotextovej databázy vedeckých a odborných článkov z časopisov a konferenčných zborníkov z oblasti informačných a komunikačných technológií, elektrotechniky a elektroniky - IEEE.

http://www.ukzu.uniza.sk/kniznicne-katalogy-a-databazy

Taktiež sa zrealizovalo sprístupnenie novej plnotextovej databázy Academic OneFile od spoločnosti GALE. Databáza obsahuje články z najpopulárnejších svetových časopisov zameraných na fyziku, technológie, medicínu, umenie, spoločenské vedy a mnohé ďalšie odbory.

http://www.ukzu.uniza.sk/infotrac

V našom fonde elektronických informačných zdrojov sa nachádzajú aj štyri rozsiahle vydania Encyclopedia of Information Science and Technology. Online encyklopédia obsahuje veľké množstvo pôvodných a doteraz nepublikovaných výskumných článkov, pokrývajúcich celý rad perspektív, aplikácií a techník od tisícky odborníkov a výskumníkov z celého sveta.

http://www.ukzu.uniza.sk/encyclopedia-information-science-and-technology

Spomenuté databázy sú prístupné v rámci internetovej siete UNIZA. Ak sa práve nenachádzate v univerzitnej sieti, použite vzdialený prístup.

http://www.ukzu.uniza.sk/vzdialeny-pristup

Mysleli sme aj na váš pohodlný oddych. Od septembra budú k dispozícií nové exteriérové tulivaky, aby ste mohli relaxovať na čerstvom vzduchu a príjemnom slniečku.

K správnemu pohodliu patrí zábavná spoločenská hra. Celkovo sme ich zakúpili pätnásť. Prístupné budú v študovni na poschodí.

www.ukzu.uniza.sk/spolocenske-hry


Pondelok - Štvrtok: 8.00 - 18.00
Piatok: 8.00 - 15.00
Sobota-Nedeľa: zatvorené

Telefón: 041 / 513 14 53 Fax: 041 / 513 14 49 E-mail: ukzu@uniza.sk

Univerzitná knižnica Žilinskej univerzity Ul. vysokoškolákov 24 011 84 Žilina

Počet vygenerovaných stránok 1637699

Kompletnú štatistiku prístupv nájdete tu.